wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaUSANowy JorkStraż pożarna NYC z nową komisarz wydziału

Straż pożarna NYC z nową komisarz wydziału

Po raz pierwszy w 157-letniej historii nowojorskiego departamentu straży pożarnej na jego czele stanęła kobieta. Mowa tu o powołanej w czwartek 26 października przez burmistrza Erica Adamsa Laurze Kavanagh. Przez ostatnie 8 miesięcy pełniła ona obowiązki komisarza wydziału.

Laura Kavanagh jest pierwszą kobietą pełniącą funkcję komisarza departamentu straży pożarnej w historii miasta Nowy Jork. Fot. Instagram/laurakavanagh

Jak podkreślił Adams, Kavanagh była najlepszą kandydatką na to stanowisko. 40-latka będzie nadzorować pracę 17,000 zatrudnionych w departamencie, w tym strażaków i ratowników medycznych, oraz pracę jednostek, takie jak operatornie 911. Kavanagh została mianowana tymczasowym komisarzem w lutym 2022 roku po tym, jak poprzedni komisarz Daniel A. Nigro przeszedł na emeryturę. Pełniła funkcję jego pierwszej zastępczyni. Podczas swojej kadencji prowadziła kampanię rekrutacyjną dla strażaków, która zaowocowała najbardziej zróżnicowaną pulą kandydatów w historii agencji.

Według aktualnych danych w sierpniu w Nowym Jorku zatrudnionych było 141 strażaczek – najwięcej w historii departamentu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -