niedziela, 2 października, 2022
Strona głównaPoloniaConnecticutStowarzyszenie „Nasz Dom” dziękuje Polonii z New Britain!

Stowarzyszenie „Nasz Dom” dziękuje Polonii z New Britain!

Tak wygląda budynek obecnie z zewnątrz. Fot. Stowarzyszenie „Nasz Dom”

Budowa obiektu dla młodzieży niepełnosprawnej „Nasz Dom” w Piwnicznej Zdrój w Polsce pomału dobiega końca. Budynek prezentuje się już dobrze, ale nadal potrzebne są środki na jego wykończenie i urządzenie.

Ośrodek docelowo będzie służył grupie kilkudziesięciu dzieci i młodzieży, które dzięki niemu zyskają szansę na rozwój, będą mogli uczestniczyć w zajęciach aktywizujących oraz poddawać się rehabilitacji. Ośrodek będzie też wspierał rodziców dzieci niepełnosprawnych i służył im pomocą. Z inicjatywy Romana Nowaka projekt ten od lat wspierany jest przez lokalną Polonię z New Britain.

W poprzednich latach zbiórki odbywały się w formie zabawy charytatywnej z okazji Nocy Świętojańskiej. W minionym roku ze względu na pandemię koronawirusa zabawa nie mogła się odbyć, ale to nie znaczy, że zbiórka została odwołana. Jesienią w polskich sklepach ustawione zostały specjalne skarbonki, które Polonia chętnie zasilała. Stowarzyszenie „Nasz Dom” docenia to nieustające wsparcie i w dowód wdzięczności przesłało list z podziękowaniami, który prezentujemy obok.

opr. JLS


Więcej informacji o Stowarzyszeniu „Nasz Dom” można znaleźć na stronie www.stowarzyszenie-naszdom.org


Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej-Zdroju kieruje serdeczne słowa podziękowania i uznania dla naszych rodaków- – Polonii Amerykańskiej z New Britain, działającej przy PAC.

To dzięki Państwa szczodrości i wrażliwości serc na potrzeby dzieci niepełnosprawnych w naszym Stowarzyszeniu możemy budować ośrodek, w którym będą spełniać swoje marzenia. Obecnie dzieci te przebywają w swoich domach, a ich rodzice-opiekunowie nie zawsze są w stanie zapewnić im właściwą opiekę.

To dzięki Państwu Romanowi i Halinie Nowak , którzy zauważyli nasze problemy, pragniemy serdecznie podziękować. Dziękujemy za coroczne wsparcie finansowe, które dla nas, kochani rodacy z New Britain, organizujecie. Dzięki Waszej pomocy nasz ośrodek zmierza już z pracami ku końcowi. Nasi podopieczni nie mogą się doczekać, kiedy będą wspólnie z przyjaciółmi spędzać czas. Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu pandemii nie tracimy nadziei – wykonujemy rękodzieło, które sprzedajemy na licytacjach, organizujemy loterie i kiermasze prac podopiecznych. A wszystko to po to, aby jak najszybciej nasi podopieczni mieli swój dom – „Nasz Dom”.

Stowarzyszenie „Nasz Dom” pragnie zapewnić opiekę i pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami sprzężonymi (fizyczno-intelektualnymi). Ośrodek, który budujemy dzięki Państwa pomocy, będzie wyposażony w sale terapeutyczne. Podopieczni nie tylko będą zdobywać nowe umiejętności, ale pod opieką terapeuty – rehabilitanta będą ćwiczyć, żeby jak najdłużej zachować sprawność.

Dziękujemy serdecznie i prosimy nie zapominajcie o nas – w dalszym ciągu potrzebujemy wsparcia finansowego, żeby to nasze wspólne dzieło Stowarzyszenia „Nasz Dom” i Polonii z PAC ukończyć.

Dziękujemy!

„Piknik wdzięczności”, na którym gościli u nas Państwo Roman i Halina Nowak. Fot. Stowarzyszenie „Nasz Dom”
spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -