sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkStan wyjątkowy w Nowym Jorku

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams zmaga się z kryzysem migracyjnym w metropolii. Jak poinformował na konferencji prasowej w piątek 7 października, zdecydował się na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Ma on pomóc zareagować na sytuację w mieście. Równocześnie przekazał, że decyzja ta będzie kosztować Nowy Jork miliard dolarów w bieżącym roku podatkowym.

Burmistrz Nowego Jorku ogłosił stan wyjątkowy z powodu wzrostu liczby imigrantów przybywających do metropolii z południa kraju, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Fot. Facebook.com/NYCMayor

Adams zaapelował także do władz federalnych i stanowych o pilną pomoc, która pozwoliłaby poradzić sobie metropolii z ciągłym napływem nowych osób ubiegających się o azyl. Jak podkreślił, do Nowego Jorku przybywa więcej osób niż miasto może natychmiast przyjąć.

Decyzja podjęta przez burmistrza pozwoli skoordynować prace odpowiednich agencji miejskich w celu skuteczniejszej odpowiedzi na kryzys humanitarny i budowy miejskich humanitarnych centrów reagowania kryzysowego i pomocy. Stan wyjątkowy będzie obowiązywał przez 30 dni i zgodnie z zapowiedzią Adamsa może zostać przedłużony.

Według danych przekazanych przez burmistrza, w Nowym Jorku w schroniskach miejskich przebywa obecnie ponad 61,000 osób, natomiast tysiące innych doświadcza bezdomności i ubiega się o schronienie. Od kwietnia tego roku o azyl w metropolii starało się już 17,000 przywiezionych z południowej granicy USA.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -