sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutStamford wybrało marszałka Parady Pułaskiego

Stamford wybrało marszałka Parady Pułaskiego

Tegorocznym marszałkiem Parady Pułaskiego kontyngentu Stamford została Svietlana Habis, założycielka i dyrektorka zespołu folklorystycznego „Słowianie”. Zespół od wielu lat bierze udział w polonijnych uroczystościach, podtrzymując ludową kulturę i przekazując ją młodszemu pokoleniu. Często też reprezentuje Polonię podczas lokalnych, amerykańskich wydarzeń.

Fot. Facebook

Uroczysta ceremonia wręczenia marszałkowskiej szarfy Svietlanie Habis miała miejsce w sobotę, 20 kwietnia, podczas zabawy, która odbyła się w auli szkolnej Polskiej Szkoły Sobotniej w Stamford. W zabawie wzięli udział przedstawiciele lokalnego komitetu Parady Pułaskiego na czele z przewodniczącą Haliną Szeligowski oraz liczni goście.

Fot. Facebook

Komitet Parady Pułaskiego w Stamford działa już od ponad 50 lat. To pod jego egidą Polonia z tej części stanu co roku maszeruje nowojorską 5. Aleją, dając świadectwo swemu przywiązaniu do polskich tradycji i demonstrując dumę z przynależności do polskiego narodu.

Fot. Facebook

Oprócz marszałka co roku wybierane są także miss, które towarzyszą marszałkowi na czele kontyngentu podczas przemarszu sercem Manhattanu oraz wcześniej podczas balu marszałkowskiego, który poprzedza paradę i gromadzi marszałków i miss z wszystkich kontyngentów partycypujących w paradzie. W tym roku tytuł Miss Polonia Stamford otrzymała Julia Perkowski, córka Urszuli i Dariusza Perkowskich, natomiast Junior Miss została Marysia Kraus, córka Magdaleny i Daniela Kraus.

Tegoroczna Parada Pułaskiego odbędzie się w niedzielę, 6 października.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -