niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaUSANew JerseySpadek w zyskach kasyn

Spadek w zyskach kasyn

Jak wynika z najnowszych danych, kasyna w Atlantic City odnotowały spadek rentowności w trzecim kwartale 2022 roku o ponad 13% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Mimo to raport opublikowany we wtorek 22 listopada przez Division of Gaming Enforcement był optymistyczny.

Kasyna w Atlantic City odnotowały ponad 13-proc. spadek w obrotach w 3 kwartale br. w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Fot. Wikimedia Commons

Dane o zarobkach przedstawione przez regulatorów gier hazardowych z New Jersey pokazują, że łącznie dziewięć kasyn przekroczyło swój poziom rentowności w trzecim kwartale 2019 roku, przed wybuchem pandemii koronawirusa. Równocześnie sześć z nich było w ostatnim kwartale bardziej rentownych niż w analogicznym okresie 2019 roku.

Jak wynika z raportu, w trzecim kwartale tego roku kasyna odnotowały łączny zysk operacyjny brutto w wysokości 269.2 mln dolarów. Oznacza to spadek o dokładnie 13.4% w porównaniu z rokiem poprzednim, przy czym nadal jest to lepszy wynik niż 239.4 miliona dolarów z trzeciego kwartału 2019 roku.

Wg Jane Bokunewicz, dyrektor Instytutu Lloyda Levensona na Uniwersytecie Stockton, badającego przemysł hazardowy w Atlantic City, tegoroczny wynik jest efektem nałożenia się na siebie kilku niesprzyjających czynników – od niedoborów personelu, problemów z łańcuchem dostaw, po wzrost cen gazu i inflację.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -