wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaSobotnie utrudnienia w ruchu w Warszawie

Sobotnie utrudnienia w ruchu w Warszawie

W sobotę, 1 października, w samym centrum stolicy odbędzie się kilka zgromadzeń, a wieczorem ostatni raz wyjadą na warszawskie ulice rolkarze, którzy przejadą ulicami Pragi-Północ i Śródmieścia. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rondo gen. Charles’a de Gaulle’a w centrum Warszawy. Fot. PAP/Albert Zawada

Pierwsze ze zgłoszonych zgromadzeń rozpocznie się, o godz. 11, przy rondzie de Gaulle’a. Jego uczestnicy przejdą następnie przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki. Zakończenie zgromadzenia zostało zaplanowane na godz. 13.30. „W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo de Gaulle’a na objazdy mogą zostać skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25, a także autobusy linii 109, 111, 116, 117, 127, 158, 171, 180, 222, 503 i 521” – poinformował stołeczny ratusz.

Później w centrum pojawią się seniorzy, którzy przemaszerują w Korowodzie Kreatywności. W godz. 12-12.30 przejdą z pl. Defilad i ulicą Marszałkowską (jezdnia wschodnia) w okolice Ogrodu Saskiego, gdzie zawrócą i drugą nitką Marszałkowskiej (jezdnia zachodnia) dotrą na plac Żelaznej Bramy. Tam oraz w parku Mirowskim odbywać się będzie Międzypokoleniowy Jarmark. W przypadku zamknięcia dla ruchu ulicy Marszałkowskiej autobusy linii: 107, 171 i 520 pojadą trasami zmienionymi.

O godz. 13 na pl. Zamkowym rozpocznie się kolejne zgromadzenie. Osoby biorące w nim udział przejdą ulicami Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Świętokrzyską przed gmach Ministerstwa Finansów. Zakończenie zgromadzenia zaplanowano na godz. 17.

Wieczorem, o godz. 19.30, przed pomnikiem Mikołaja Kopernika zbiorą się rolkarze i wrotkarze. To będzie ich ostatni przejazd w tym roku. O godz. 20.30 wyruszą na 25-kilometrową trasę, ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, plac Piłsudskiego, Focha, Moliera, Senatorska, plac Bankowy, al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego, Szwedzka, al. „Solidarności”, Targowa, Kijowska, Zabraniecka (zawrotka), Kijowska, Targowa, Sokola, Zamoście, Wybrzeże Szczecińskie, most Poniatowskiego, al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście.

„Na trasach wszystkich przemarszów oraz przejazdu rolkarzy mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. W przypadku braku przejezdności ulic na objazdy będą kierowane także pojazdy komunikacji miejskiej” – poinformował ratusz.

Marta Stańczyk/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -