niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkŚniadanie na Manhattanie

Śniadanie na Manhattanie

Grupa ministrantów działająca przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie wraz z rodzicami w niedzielę, 20 marca br., po mszach świętych zorganizowała śniadanie z okazji uczczenia wspomnienia św. Józefa.

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie obchodzi w tym roku jubileusz 150-lecia. Fot. Parafia św. Stanisława B.M. na Manhattanie
Grupa ministrantów wraz z rodzicami zorganizowała śniadanie. Fot. Parafia św. Stanisława B.M. na Manhattanie
Całkowity dochód ze śniadania przeznaczony był dla liturgicznej służby ołtarza. Fot. Parafia św. Stanisława B.M. na Manhattanie

Andrzejek (6 lat) i Gabryś (7 lat), kolejni chłopcy, tym razem z najmłodszej klasy Polskiej Sobotniej Szkoły im. O. Augustyna Kordeckiego, dołączyli do grona ministrantów podczas mszy św. o 10.30. Na znak przyjęcia do ministrantów założono im białe komże i czerwone sutanny. Była to uroczystość bardzo wzruszająca i podniosła. Po mszy św. ministranci wraz z rodzicami serwowali śniadanie dla parafian. Była kawa, herbata, soki, bułki, rogale, jajka i kiełbaski. Wszystko okraszone uśmiechem i radością najmłodszych. Smakowite potrawy przygotowane przez rodziców zaspokoiły najbardziej wymagające podniebienia. Ministranci wraz z o. Michałem, spełniając uczynek miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej, podzielili się również jedzeniem z bezdomnymi przesiadującym w pobliskim parku.

Do grona ministrantów dołączyli Andrzejek i Gabryś. Fot. Parafia św. Stanisława B.M. na Manhattanie

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie obchodzi w tym roku jubileusz 150-lecia, dlatego też podejmowane są różne inicjatywy, które mają na celu między innymi dalszy rozwój wspólnoty parafialnej. Całkowity dochód ze śniadania przeznaczony był dla liturgicznej służby ołtarza. Mile widziane są nowe młode osoby oraz uczniowie szkoły polskiej, które chciałyby wesprzeć szeregi grupy liturgicznej na Manhattanie.

o. Michał Czyżewski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -