wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaGorący TematSekretarz Generalny NATO: „Pokój został zdruzgotany”

Sekretarz Generalny NATO: „Pokój został zdruzgotany”

Pokój na naszym kontynencie został zdruzgotany – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapowiadając, że Rada Północnoatlantycka zdecydowała się uaktywnić plany obronne.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że Rada Północnoatlantycka zdecydowała się uaktywnić plany obronne. Fot. Archiwum WEM

To, przed czym przestrzegaliśmy, zmaterializowało się. Pokój na naszym kontynencie został zdruzgotany. Toczy się wojna w skali i typie, jaki myśleliśmy, że należy do przeszłości – Stoltenberg. – Będziemy robić to, co konieczne, by chronić Sojusz przed agresją. Rosja będzie musiała ponieść koszty i konsekwencje – dodał.

Sekretarz generalny NATO podkreślił, że sojusz wspiera Ukrainę, a Moskwa wykorzystuje konflikt zbrojny „aby od nowa napisać historię”. – Jest to zamierzone działanie, przeprowadzone z zimną krwią. Pomimo całej litanii kłamstw, zaprzeczeń i dezinformacji, zamiary Kremla są jasne dla tych, który chcą je dostrzec – powiedział Jens Stoltenberg, dodając, że celem Kremla jest ponowne stworzenie strefy wpływów i „zmiana zasad światowych, które powodowały, że byliśmy bezpieczni przez dziesięciolecia”.

Sekretarz generalny NATO wezwał Rosję, by natychmiast wycofała swoje wojska z Ukrainy i oświadczył, że w kwestii NATO, atak na jednego, jest atakiem na wszystkich.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -