wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutRuszył nabór wniosków na dotacje w ramach Nonprofit Security Grant Program

Ruszył nabór wniosków na dotacje w ramach Nonprofit Security Grant Program

Dotacje stanowe o wartości do 5 milionów dolarów zostaną przekazane organizacjom non-profit w Connecticut. Będą miały pokryć koszty wdrażania modernizacji infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo i ochronę obiektów. Informację przekazał 4 stycznia gubernator Ned Lamont.

A thief in a black mask breaks apartment window.

Program non-profit Security Grant został ustanowiony przez Lamonta jeszcze w 2021 roku. Ma na celu zapewnienie pomocy finansowej na ulepszenie infrastruktury organizacjom, które są narażone na zwiększone ryzyko stania się celem ataku terrorystycznego, przestępstwa z nienawiści lub aktu przemocy.

Od początku istnienia programu będzie to już trzecia edycja przyznanych dotacji.

Zgłoszenia należy składać do DEMHS do 1 marca 2024 roku. Zostaną one sklasyfikowane i nagrodzone w zależności od potrzeb instytucji.

„Stworzyliśmy ten program, aby organizacje non-profit, w tym domy modlitwy, mogły otrzymać pomoc finansową w przypadku rosnących potrzeb w zakresie bezpieczeństwa publicznego. To są miejsca, w których ludzie powinni czuć się bezpiecznie i być chronieni. Organizacje te świadczą wiele istotnych usług naszym społecznościom, a dotacje to kolejny sposób, w jaki możemy z nimi współpracować” – stwierdził Lamont w oświadczeniu.

Organizacje non-profit mogą otrzymać maksymalnie 50,000 dolarów na poprawę infrastruktury związanej z bezpieczeństwem.

Sprzęt, który można zakupić w ramach dotacji, to m.in.: szkło balistyczne, kamery monitorujące, drzwi z solidnym rdzeniem, podwójne drzwi, elektroniczne zamki sterowane komputerowo, systemy skanujące do kart, systemy domofonów do drzwi wejściowych, alarmy, wykrywacze metalu, infrastruktura do komunikacji i udostępniania multimediów w czasie rzeczywistym.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -