sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaDziałySportRusza Puchar Świata w Skokach Narciarskich

Rusza Puchar Świata w Skokach Narciarskich

Już 20 listopada na skoczni Aist w rosyjskim Niżnym Tagile odbędą się pierwsze zawody inaugurujące sezon 2021/2022 Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

Najważniejszą imprezą tego sezonu będą igrzyska olimpijskie w Pekinie, które odbędą się w lutym 2022 r. Fot. Archiwum WEM

Terminarz jest bardzo napięty, w kalendarzu na ten sezon znalazło się 35 konkursów, z czego 28 indywidualnych oraz pięć drużynowych.

Dwa konkursy zostaną rozegrane w Polsce. 4 grudnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później najlepsi skoczkowie powalczą w zawodach indywidualnych. Z kolei 15 i 16 stycznia 2022 roku odbędą się konkursy w Zakopanem. Pierwszego dnia na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy, następnego dnia indywidualny.

Tradycyjnie na przełomie roku odbędzie się prestiżowy Turniej Czterech Skoczni – będzie to już 70. edycja turnieju. 29 grudnia zawodnicy powalczą w Oberstdorfie, 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen, 4 stycznia w Innsbrucku, a 6 stycznia w Bischofshofen.

Najważniejszą imprezą sezonu niewątpliwie będą igrzyska olimpijskie w Pekinie. Zawodnicy powalczą o olimpijskie medale w lutym 2022 roku.

Sezon zakończy się 27 marca 2022 roku konkursem na Letalnicy w słoweńskiej Planicy.

W poprzednim sezonie polscy skoczkowie dostarczyli kibicom wielu pozytywnych emocji. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zakończył rywalizację na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej, w pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch Polaków – Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy uplasowali się odpowiednio na miejscach 7. i 8.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -