sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaDziałySportMenu dla olimpijczyków będzie składać się z 678 potraw!

Menu dla olimpijczyków będzie składać się z 678 potraw!

Fani sportów zimowych i sami sportowcy odliczają czas do rozpoczęcia zimowych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022 r. w Pekinie.

Zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 r. Fot. Mat. prasowe

Apetyt na sportowe emocje rośnie, ale na razie organizatorzy zapowiedzieli, czym zamierzają zaspokoić ten bardziej przyziemny apetyt uczestników igrzysk i zaprezentowali menu składające się z… 678 potraw!

Jak poinformowała agencja Xinhua, 678 potraw będzie podawanych na zmianę, a codziennie sportowcy w trzech olimpijskich stołówkach będą mieli do wyboru 200 dań. Igrzyska rozgrywane będą w Pekinie (zawody łyżwiarskie, hokejowe i curlingowe), Yanqing oddalonym od centrum stolicy o 90 km (dyscypliny alpejskie) i Zhangjiakou (biegi narciarskie, kombinacja, skoki, biathlon oraz snowboard).

Wybór dań przygotowano, kierując się zarówno normami dietetycznymi, jak i uwzględniając różnice kulinarne i religijne.

Ponadto we wszystkich stołówkach olimpijskich obowiązywać będą te same zasady związane z zachowaniem środków bezpieczeństwa w związku z pandemią. Obejmują one konieczność poruszania się w maseczkach do momentu zajęcia miejsca przy stole, dezynfekowania rąk i używania rękawiczek. Będzie też mierzona temperatura przed wejściem. W zachowywaniu procedur, oprócz obsługi, będą pomagać sportowcom, trenerom i działaczom także roboty.

Organizatorzy poinformowali także, że zastawa, z której korzystać będą sportowcy i ich szkoleniowcy, została wyprodukowana z materiałów biodegradowalnych. Napisy informujące o nazwie potraw przygotowano w kilku językach, w tym w alfabecie Braille’a dla osób niedowidzących i niewidomych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -