poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRóża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Wypisuję się z Platformy Obywatelskiej – napisała w poniedziałek na Twitterze Róża Thun, europosłanka tego ugrupowania. Jako powód podała swój brak zgody na prowadzenie „rozgrywek partyjnych” kosztem ogólnoeuropejskich projektów.

Warszawa, 22.06.2015. Europosłanka Róża Thun podczas międzynarodowej konferencji Grupy Europejskiej Partii Ludowej PE „Od zróżnicowania kulturowego do wspólnych wartości: Wkład Żydów w europejską kulturę i wartości”, 22 bm. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

„Nie mogą za nasze nieudolne rozgrywki międzypartyjne płacić obywatele polscy oraz obywatele wszystkich pozostałych krajów członkowskich” – wyjaśniła swoją decyzję Thun w komunikacie wideo na platformie Facebook.

„Bo jak państwo wiedzą Fundusz Odbudowy jeśli nie jest przyjęty przez wszystkie kraje członkowskie, to w ogóle nie zaistnieje. W tych ale i wielu innych sytuacjach brakowało mi poważnej debaty, drogi do wykuwania wspólnego stanowiska” – skonkludowała europosłanka.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)
asc/ ap/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -