czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaGorący TematRosjanie chcą stworzyć nową republikę?

Rosjanie chcą stworzyć nową republikę?

Tuż przed Dniem Zwycięstwa, obchodzonym w Rosji 9 maja, rosyjscy okupanci nasilili swe działania, mające na celu podporządkowanie im pozostałej na okupowanych terenach ludności ukraińskiej. Dotyczy to w szczególności obwodu chersońskiego.

Wojska rosyjskie wkroczyły do Chersonia już na początku marca. Fot. Twitter

Amerykański think tank Institute for the Study of War w opublikowanym niedawno raporcie wskazał, że Rosjanie podejmą się próby powołania Chersońskiej Republiki Ludowej lub zdecydują się na bezpośrednią aneksję obwodu chersońskiego. Potwierdzeniem tych założeń są deklaracje lokalnych przedstawicieli marionetkowych władz ustanowionych przez Rosjan w Chersoniu. Twierdzą oni, że obwód chersoński „będzie dążył do stania się częścią Rosji” i „będzie przypominał pod względem rozwoju Krym”.

Również rzecznik ukraińskiego resortu obrony Aleksander Motuzjanyk powiedział, że „rosyjski rząd podejmuje kroki w kierunku włączenia okupowanych terytoriów do Rosji”. Dodał, że na terytorium okupowanych regionów przywożeni są ludzie z Krymu i niektórych regionów Rosji, nie ustają też wywózki ludności miejscowej w głąb Rosji.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -