wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutRodzinny Piknik Polan z Bridgeport

Rodzinny Piknik Polan z Bridgeport

W szkołach dobiegł końca rok szkolny, a w Zespole Pieśni i Tańca „Polanie” rok… taneczny! Mimo trudnych czasów pandemii zespołowi nie tylko udało się przetrwać, ale i zakończyć rok owocnie, bo w powiększonym składzie.

Obecnie zespół liczy 75 osób, mamy pięć grup tanecznych – informuje Jola Biedroń. Cała ta liczna, taneczna rodzina spotkała się w niedzielę, 13 czerwca, na Polance „Holy Gost” w Shelton, gdzie odbył się piknik rodzinny, w którym wzięli udział członkowie zespołu „Polanie”, ich rodziny oraz przyjaciele. Oczywiście głównym punktem programu były występy taneczne, ale zadbano również o atrakcje dla dzieci i zorganizowano różne zabawy i konkursy.

Była to pierwsza plenerowa impreza od ponad roku, kiedy to zaczęła się pandemia, ale zdecydowanie nie ostatnia. – W tym roku przypada 15. rocznica powstania naszego zespołu. Mamy już w planach sporo wydarzeń, podczas których będziemy celebrować ten jubileusz – mówi pani Jola i wymienia: „12 września odbędzie się International Folk Festival, 26 września odpust parafialny w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport, 30 października Polanie wystąpią na 25-leciu Polish American Foundation, 20 listopada odbędzie się Bal Jubileuszowy z okazji 15-lecia zespołu, na 5 grudnia zaplanowany jest koncert jubileuszowo-świąteczny, a 19 lutego bal walentynkowy. Sezon jesienny zatem zapowiada się naprawdę barwnie!”

JLS
Fot. Archiwum zespołu „Polanie”

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -