poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsRestauratorzy walczą o ogródki

Restauratorzy walczą o ogródki

Massachusetts Restaurant Association rozpoczęło kampanię, w ramach której właściciele restauracji apelują do prawodawców o przedłużenie stanowego zezwolenia na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Na razie obowiązuje ono do końca marca.

Restauracyjne ogródki były odpowiedzią branży na covidowe przepisy, które wówczas zabraniały gromadzenia się w zamkniętych pomieszczeniach. Fot. Flikr

Trochę ponad miesiąc dzieli właścicieli restauracji z Massachusetts od zakończenia obowiązywania tymczasowych przepisów stanowiących podstawę funkcjonowania przyrestauracyjnych ogródków. Jak zwraca uwagę Steve Clark z MRA, jeśli stanowi prawodawcy nie zdecydują się na wprowadzenie zmian w prawie, miłośnicy posiłków na świeżym powietrzu będą musieli się pożegnać z możliwością ich spożywania po 31 marca. Po upływie tego terminu właściciele restauracji będą musieli uzyskać odpowiednie zezwolenie.

Wiele restauracyjnych ogródków w Massachusetts nadal funkcjonuje dzięki specjalnym covidowym przepisom, szczególnie te mieszczące się na posiadłościach miejskich jak chodniki czy ulice. Clark zauważa, że ogródki dały wiatr w żagle wielu lokalom w stanie. Twierdzi też, że większość mieszkańców popiera utrzymanie możliwości spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Stanowi ustawodawcy rozpoczęli prace nad projektem ustawy, która przedłużyłaby zezwolenie na funkcjonowanie ogródków restauracyjnych o kolejne 12 miesięcy, do 1 kwietnia 2024 roku. Rozwiązanie – podobne do zeszłorocznego – ma poparcie MRA.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -