sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaUSAConnecticutProblemy z dopięciem szkolnych budżetów

Problemy z dopięciem szkolnych budżetów

Szkoły w Connecticut muszą mierzyć się obecnie z dwoma kluczowymi problemami – utratą federalnych stypendiów kryzysowych i inflacją. Dyrektorzy szkół publicznych z rejonu Hamden twierdzą, że bez pomocy ze strony stanowych władz możliwe są cięcia programów szkolnych. Uwagę na problem zwrócił m.in. Gary Highsmith, kurator szkół publicznych w Hamden. Jak twierdzi, zagrożone są takie potrzeby, jak transport i zaopatrzenie.

Szkoły ubiegają się o dodatkowe fundusze z miast i ze stanu, aby pokryć braki spowodowane kończącymi się federalnymi zasiłkami covidowymi. Fot. Archiwum WEM

Highsmith zaproponował budżet w wysokości 99.8 miliona dolarów na przyszły rok szkolny, co oznacza wzrost o około 8.5 miliona dolarów w stosunku do tegorocznego. Równocześnie nie obejmuje on żadnych nowych pracowników ani programów. Koniec federalnego wsparcia w związku z pandemią sprawił, że dystrykt szuka środków lokalnie – w miastach i stanie.

8.5-milionowy budżet jest o prawie 10% większy niż w poprzednim roku. Highsmith ma nadzieję, że stan pomoże udźwignąć koszty edukacji poprzez dotację. Budżet ma zostać uchwalony w maju.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -