wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaUSANew JerseyRekordowa liczba przejęć nieruchomości

Rekordowa liczba przejęć nieruchomości

Rynek nieruchomości w New Jersey – nękany wysoką inflacją, groźbą recesji i wysokim odsetkiem eksmisji – nadal nie należy do najstabilniejszych. Wniosek taki jasno wynika z najnowszej analizy przygotowanej przez ATTOM.

Stan New Jersey zajął 4. pozycję od góry na liście stanów z największym odsetkiem domów przejmowanych przez banki. Fot. Archiwum WEM

Informacja, która szczególnie przykuwa uwagę w raporcie, to dane dotyczące przejęć nieruchomości przez banki. Wskazują one, że New Jersey posiada w tej kwestii jeden z najwyższych wskaźników w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z raportem ATTOM stan zajął czwartą najwyższą lokatę w kraju, jeśli chodzi o odsetek nieruchomości, wobec których w sierpniu złożone zostały wnioski o przejęcie. Oznacza to, że problem ten dotyczy 1 na 2,441 jednostek mieszkaniowych.

New Jersey wyprzedzone zostało jedynie przez Illinois, gdzie wnioski złożono wobec 1 nieruchomości na 1926, Delaware z wynikiem 1 na 2,387 i Karolinę Południową, w której problem dotyczy 1 domu na 2,417.

Jak wynika z raportu ATTOM, rynek nieruchomości w New Jersey pozostaje mało stabilny – z kredytami mieszkaniowymi o wyższym kapitale niż wartość nieruchomości, przejęciami domów przez banki i nieprzystępnością cenową.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -