poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaUSANowy JorkNYPD – wzrost liczby wypadków na służbie

NYPD – wzrost liczby wypadków na służbie

NYPD musi mierzyć się z nową plagą problemów. Tym razem chodzi o falę zgłoszeń – zarówno ze strony policjantów, jak i cywilów – dotyczących obrażeń powstałych w trakcie pełnienia przez funkcjonariuszy służby.

Liczba wypadków w trakcie pracy w nowojorskim departamencie policji wrosła o 177% w ciągu ostatniego roku. Fot. Archiwum WEM

Jak wynika z opublikowanego we wrześniu pierwszego raportu za rządów burmistrza Erica Adamsa, w roku podatkowym zakończonym 30 czerwca doszło w sumie do aż 13,931 urazów w miejscu pracy. Oznacza to wzrost aż o 177% w porównaniu z 5,023 zgłoszeniami z poprzedniego roku.

Według NYPD za wzrost liczby zgłoszeń – najwyższy od czasu publikacji pierwszego rocznego raportu w roku podatkowym 2013 – jest częściowo odpowiedzialna pandemia Covid-19. W statystykach ujmowani są także funkcjonariusze policji i inni pracownicy, którzy zakazili się koronawirusem w okolicznościach służbowych.

Ponadto NYPD przyznał, że dane z roku podatkowego 2021 – jeszcze za czasów burmistrza Billa de Blasio – są znacznie zaniżone, jeśli chodzi o liczbę obrażeń powstałych podczas pełnienia służby. Agencja poinformowała, że we wspomnianym okresie odnotowano 10,048 zgłoszeń, a nie 5,023, przy czym nawet przy prawidłowej liczbie wzrost w statystykach sięga 38.6% w roku fiskalnym 2022.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -