sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

175 mln 938 tys. 717 zł – taka kwota wpłynęła na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki 27. Finałowi, który odbył się w niedzielę 13 stycznia. W zbiórkę pieniędzy zaangażowało się 1,700 sztabów w Polsce oraz kilkadziesiąt na całym świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy.

Na kwotę zebraną w 27. Finale WOŚP złożyły się: zbiórka publiczna (87 mln zł), pozostałe darowizny przekazane na cel akcji przede wszystkim poprzez kanały elektroniczne (88 mln zł), oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (1 mln zł).

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, które diagnozują i udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.

Chcemy głośno mówić o tym, że Orkiestra nadal będzie grać, zapraszając do siebie wszystkich ludzi dobrej woli. Bawiąc się i ucząc jak nawzajem sobie pomagać – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP podczas ogłoszenia w Gdańsku wyniku zbiórki 27. Finału.

opr. bo

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -