wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyRekolekcje z księdzem z Tik Toka

Rekolekcje z księdzem z Tik Toka

Na początku grudnia społeczność polonijna w Wallington miała niezwykłą okazję doświadczenia duchowej głębi i inspiracji podczas rekolekcji adwentowych prowadzonych przez ks. Sebastiana Picura, który przybył do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie Polskiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Wallington oraz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby podzielić się z uczniami, nauczycielami i parafianami refleksjami na temat Bożej miłości i jej wyrazów w codziennym życiu, w tym w świecie mediów społecznościowych. Ks. Sebastian Picur jest jednym z najpopularniejszych tiktokowych influencerów, uwielbianym przez młodzież, notującym na swoich kanałach na Tik Toku i YouTube tysiące odwiedzin.

Ks. Sebastian Picur jest znany młodzieży jako „Ksiądz z Tik Toka”. Fot. Archiwum szkoły

Tematem rekolekcji była Boża miłość, która wyraża się w obdarowaniu talentami. Ks. Sebastian spotkał się najpierw z młodszymi uczniami z klas od 1 do 5, a później ze starszą młodzieżą. Na rekolekcje adwentowe przybyły również dzieci i młodzież z innych szkół polonijnych. Po spotkaniach można było zakupić książki: „Holy Game” (książka napisana przez ks. Sebastiana wspólnie z młodzieżą o młodzieży i dla młodzieży) oraz „TikTokowe Q&A” (swoiste podsumowanie działalności znanego „Księdza z TikToka”) wraz z dedykacją i autografem autora.

Tematem rekolekcji prowadzonych w grudniu przez ks. Sebastiana była Boża miłość. Fot. Archiwum szkoły

Społeczność szkolna jest bardzo wdzięczna ks. Sebastianowi Picurowi za przyjazd do Wallington i za ten niezwykle owocny czas, w którym mieli okazję posłuchać o Bożej miłości.

Agnieszka Kasprzak
Dyrektor Polskiej Szkoły w Wallington

spot_img

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -