czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutMobilne punkty żywnościowe zlikwidowane

Mobilne punkty żywnościowe zlikwidowane

Osiem punktów żywnościowych Connecticut Foodshare zakończyło działanie z końcem października. Z pomocy każdej z placówek – prowadzonych na zasadzie drive-thru – tygodniowo korzystało ponad 1,000 rodzin.

W czasie pandemii na terenie Connecticut działało 8 mobilnych banków żywnościowych, które z końcem października zawiesiły działalność. Fot. Foodshare.org

Punkty zapewniały żywność osobom, które znalazły się w kryzysie w związku z trwającą nadal pandemią i początkowo działać miały do końca sierpnia, następnie września. Duże zapotrzebowanie na oferowane przez nie usługi sprawiło, że były one czynne o miesiąc dłużej. Jak podkreśla Jason Jakubowski – prezes Connecticut Foodshare – na terenie stanu nadal znajduje się około 48,000 osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Liczba potrzebujących jest przy tym znacznie wyższa niż przed wybuchem pandemii.

Osoby, które korzystały z tymczasowych punktów żywnościowych drive-thru mogą szukać potrzebnego wsparcia w stałych i mobilnych placówka Connecticut Foodshare. Na terenie stanu znajduje się ich ok. 700 i będą działały po zamknięciu tymczasowych oddziałów, stworzonych w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię. Więcej informacji na temat stałych punktów znaleźć można na www.foodshare.org.

AM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -