niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaZnani i LubianiPüdelsi z nową płytą

Püdelsi z nową płytą

Dojrzała grupa rockowa Püdelsi wyda już 7 marca tego roku nowy album zatytułowany „Ciemna strona”. Będą na nim świeże wersje utworów, które zostały wybrane z bogatej historii zespołu, szczególnie z okresu ich początków.

Püdelsi wydadzą 7 marca nowy album zatytułowany „Ciemna strona”. Fot. facebook.com/pudelsiofficial

Krążek ma być hołdem składanym śp. Püdlowi, czyli Andrzejowi Bieniaszowi przez jego kolegów z formacji. Bieniasz zmagał się z rakiem, zdiagnozowano u niego chłoniaka z komórek płaszcza. Zmarł 20 stycznia 2021 r. Obecny skład zespołu to: Artur Barczewski – gitara basowa, Piotr Foreman – wokal, Bartosz Latus – gitara, Tomek Dominik– perkusja, Adam Drzewiecki – instrumenty klawiszowe, Bartosz Bętkowski – saksofony, flet. Püdelsi to zespół rockowy założony przez Andrzeja „Pudla” Bieniasza w 1986 r. W tym samym roku Püdelsi wystąpili w Jarocinie. Po wydaniu pierwszego krążka zespół przechodził burzliwy okres, a ciągłe zmiany składu nie wpływały pozytywnie na pracę muzyków. Longplay „Viribus Unitis” ukazał się dopiero w 1996 roku. Zaraz po nim pojawiła się płyta „Narodziny Zbigniewa (Püdelsi grają Düpą)”, a w 1999 r. ukazał się krążek „Psychopop”. W 2003 r. ukazała się „Wolność Słowa”, a po niej „Jasna Strona – Legendarni Pudelsi 1986 – 2004” z nowymi aranżacjami utworów z poprzednich albumów. W 2007 roku muzycy wystąpili na Przystanku Woodstock. Wtedy też ukazał się album „ZEN”.

Na nowej płycie „Ciemna strona” gościnnie śpiewają Renata Przemyk i Maciej Maleńczuk. Artyści przypominają, że absurdalne poczucie humoru oraz krotochwilność Andrzeja „Püdla” Bieniasza powodowała panikę wśród dawnej cenzury. Ciekawi są, jak nowy krążek potraktuje obecna cenzura, co do której istnienia w mediach nie wątpią, bo – jak twierdzą – historia zatacza koło.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -