poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPrzyspieszone otwarcie kin, filharmonii i teatrów

Przyspieszone otwarcie kin, filharmonii i teatrów

Zdecydowaliśmy się na przyspieszenie otwarcia kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o osiem dni – 21 maja – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że będą one musiały działać w reżimie sanitarnym.

Warszawa, 05.01.2021. Zrewitalizowane wnętrze Teatru Baj, 5 bm. w Warszawie. Najstarszy w Polsce teatr lalek wraca do swojej siedziby przy Jagiellońskiej 28 na Pradze Północ. Pod koniec grudnia ub.r. odbył się jego oficjalny odbiór. (az/awol) PAP/Albert Zawada

W środę w instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie premier Morawiecki poinformował, że wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim i Radą Medyczną postanowił dokonać pewnych modyfikacji związanych z planem wprowadzania łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

„Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień – a dokładnie o osiem dni – na 21 maja, tak, żeby w reżimie sanitarnym, co warto podkreślać non stop, można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać” – poinformował Morawiecki.

Dodał, że branża sportowa – kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano.

Pierwotnie planowano umożliwienie działania kin i instytucji kultury oraz obiektów sportowych od 29 maja. (PAP)

Szymon Zdziebłowski
szz/ par/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -