piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyPrzyrestauracyjne ogródki zostają

Przyrestauracyjne ogródki zostają

Jeszcze przez co najmniej dwa lata mieszkańcy New Jersey będą mogli cieszyć się przyrestauracyjnymi ogródkami. Ustawa łagodząca na kolejne miesiące miejskie przepisy dotyczące spożywania posiłków na świeżym powietrzu stała się właśnie prawem. Gubernator stanu Phil Murphy złożył pod nią podpis w czwartek 4 sierpnia w pizzerii Vesta Wood-Fired Pizza w East Rutherford.

Gubernator Phil Murphy podczas ceremonii podpisania ustawy o przedłużeniu restauracyjnych ogródków na kolejne 2 lata w Vesta Wood-Fired Pizza w East Rutherford. Fot. Facebook.com/GovernorPhilMurphy

Jak sam podkreślił jeszcze przed podpisaniem ustawy, kontynuacja dobrej praktyki, jaką są ogródki, będzie nadal przynosić korzyści nie tylko właścicielom małych firm, ale także wielu klientom. W ciągu ostatnich dwóch lat miejsca tego typu zdobyły rzesze wiernych fanów wśród odwiedzających restauracje. Wielu z nich specjalnie wybierało miejsca na zewnątrz, by móc cieszyć się atmosferą i możliwościami oferowanymi przez lokale na świeżym powietrzu.

Przyrestauracyjne ogródki pojawiły się początkowo jako ratunek dla właścicieli biznesów w początku pandemii Covid-19, gdy przez około pięć miesięcy od marca 2020 roku obowiązywał zakaz spożywania posiłków w lokalach. Bary, restauracje i browary otrzymały zezwolenie na umieszczanie stołów i krzeseł na zewnątrz, a nawet rozstawienie namiotów, daszków i innych pokryć, by móc oferować miejsca do siedzenia na zewnątrz. W lutym 2021 roku prawo zaczęło obowiązywać nie tylko z powodu pandemii. Ustawa miała obowiązywać do listopada 2022 roku, jednak dzięki decyzji Murphy’ego, została przedłużona do listopada 2024 roku.

Prawo zezwala na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu w przyrestauracyjnych ogródkach w sezonie od 1 kwietnia do 30 listopada. Zostało ono przyjęte pod koniec czerwca przy ogromnym poparciu obu izb.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -