sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutPrzy Szkole Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport powstaje dwujęzyczna biblioteka

Przy Szkole Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport powstaje dwujęzyczna biblioteka

Znany cytat autorstwa Umberto Eco głosi, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Czytanie książek na pewno rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i stanowi też po prostu miłą rozrywkę. Osoby, które lubią czytać, zapewne ucieszy wieść, że przy Szkole Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport powstaje dwujęzyczna biblioteka.

Fot. Archiwum WEM

Pomysł zrodził się w ubiegłym roku. Szkoła posiada małą bibliotekę, ale marzyła się nam większa, taka z prawdziwego zdarzenia, która będzie służyła większej ilości osób. Alan Cybulski napisał projekt, który zatwierdziła diecezja i przyznała nam dofinansowanie, dzięki któremu możemy marzenie zrealizować – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Edyta Kułak, prezes Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport.

Projekt obejmuje remont pomieszczenia, który w tym momencie trwa. – Później czeka nas zakup mebli, komputera, kserokopiarki i drukarki oraz wyposażenie biblioteki w najważniejsze książki – informuje pani Edyta. – Część książek już mamy z naszej starej biblioteki, część zakupimy, ale jeżeli ktoś miałby ochotę podarować nam książki, będziemy bardzo wdzięczni – dodaje, podkreślając, że biblioteka w przyszłości ma służyć wszystkim, nie tylko dzieciom, ale też rodzicom i parafianom.

Zależy nam przede wszystkim na książkach polskich (lekturach szkolnych) oraz literaturze pięknej, poradnikach, kryminałach – wymienia Edyta Kułak, ale podkreśla, że biblioteka ma służyć wszystkim i trafiać w szerokie gusta czytelników, więc jeśli ktoś chciałby ofiarować jakiekolwiek książki, będzie to mile widziane.

Osoby zainteresowane podarowaniem książek mogą się kontaktować meilowo: Polskaszkolabridgeport@gmail.com lub telefonicznie: 203-224-9470

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -