niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsPrzed listopadowymi wyborami powraca temat kontroli czynszów

Przed listopadowymi wyborami powraca temat kontroli czynszów

Rośnie szansa, że w listopadowych wyborach głosujący odpowiedzą na pytanie o przepisy dotyczące kontroli czynszów w stanie.

Mieszkańcy Massachusetts chcą, by pytanie o kontrolę czynszów trafiło na karty do głosowania w tegorocznych wyborach. Fot. Pexels

Temat kontroli czynszów w Massachusetts powraca przed tegorocznymi wyborami. Jest szansa na to, by mieszkańcy sami mogli zadecydować o przyszłości obowiązujących przepisów. Aktualnie stanowe prawo zakazuje kontroli czynszów. Zmiana może nastąpić jednak już niedługo – po listopadowych wyborach. Jak przekonują eksperci, proponowane pytanie dotyczące tej kwestii spełnia wymogi konstytucyjne i powinno pojawić się na kartach do głosowania.

Takiemu obrotowi spraw sprzeciwiają się właściciele nieruchomości, deweloperzy i stowarzyszenia podatkowe. Przedstawiciele branży kierowali do stanowej prokurator generalnego Andrei Campbell petycje wyrażające sprzeciw wobec potencjalnego pytania o tę kwestię w głosowaniu. Mogłoby ono dać gminom uprawnienia do regulowania czynszów i wysokości opłat, jakie mogą pobierać uprawnione podmioty.

Na argumenty przeciwników odpowiada m.in. adwokat ze strony popierającej zmiany w przepisach – Gerald McDonough. Jak przekazał, nie jest to zaskakujące, że branża nieruchomości, „która zgromadziła ogromne zyski kosztem lokalnych społeczności i czerpała korzyści z inflacji na rynku nieruchomości, sprzeciwia się petycji”.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -