czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaProtestujący medycy zaprosili premiera Morawieckiego na spotkanie w piątek

Protestujący medycy zaprosili premiera Morawieckiego na spotkanie w piątek

Na piątkowe spotkanie w siedzibie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych zaprosili w środę protestujący medycy z „białego miasteczka”. „Liczymy, że premier nie odrzuci naszego zaproszenia” – powiedziała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok (C) i Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr hab. n. med. Maciej Krawczyk (P) podczas wypowiedzi dla mediów w białym miasteczku w Warszawie, 13 października. Fot. Wojciech Olkuśnik/PAP

„Ochrona zdrowia nie jest elementem, który należy omawiać tylko z ministrem zdrowia. To premier jest osobą decyzyjną w państwie” – powiedziała Ptok na środowej konferencji prasowej w „białym miasteczku”.

Jak dodała, premier rządu – przyjmując odpowiedzialność za państwo – bierze również odpowiedzialność za zdrowie i życie Polaków, a minister zdrowia Adam Niedzielski podczas rozmów sprowadził postulaty protestujących medyków „wyłącznie do wynagrodzeń”.

Dlatego, jak wyjaśniła, protestujący skierowali do premiera pismo wraz z analizą porozumienia zaproponowanego przez MZ i odrzuconego przez pracowników ochrony zdrowia.

„Zauważyliśmy, że minister zdrowia potrzebuje wsparcia merytorycznego, nie jest też osobą decyzyjną w zakresie finansów państwa i stąd potrzebna jest pomoc pana premiera. Liczymy przede wszystkim na to, że pismo, które przekazaliśmy premierowi, będzie impulsem do działań. (…) Zapraszamy premiera w piątek do siedziby Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Chcemy leczyć, nie protestować. Chcemy rozmawiać, nie dialogować. Chcemy być szanowani i rozumiani” – podkreśliła Ptok.

Agata Zbieg/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -