poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkPromocja Małopolski i nowego bezpośredniego połączenia Newark-Kraków

Promocja Małopolski i nowego bezpośredniego połączenia Newark-Kraków

Przywrócenie przez Polskie Linie Lotnicze LOT po 12 latach do siatki rejsów transatlantyckich bezpośredniego połączenia Newark-Kraków stało się okazją do promocji stolicy Małopolski i całego regionu w Stanach Zjednoczonych. Inauguracja nowego połączenia miała miejsce 4 czerwca, natomiast dwa dni później w siedzibie konsulatu generalnego RP na Manhattanie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele województwa małopolskiego, PLL LOT, lotniska Kraków Airport im. Jana Pawła II oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a także amerykańscy i polscy przedsiębiorcy i reprezentanci branży turystycznej.

Podczas spotkania, które odbyło się 6 czerwca w konsulacie generalnym w Nowym Jorku, promowano Małopolskę oraz bezpośrednie połączenie lotnicze Newark-Kraków

Małopolska – cel podróży

Goście z Polski w swoich wystąpieniach starali się przedstawić walory Krakowa i całego regionu, podkreślając, że bezpośrednie połączenie lotnicze niewątpliwie pozytywnie wpłynie na turystykę i biznes oraz ułatwi kontakty rodzinne między Polonią a krewnymi w Polsce.

Nasz regionalizm, nasze dziedzictwo kulturowe, które w ostatnich latach mamy szczególnie dofinansowane, nabiera naprawdę nowego blasku. Mamy ofertę dla koneserów sztuki i miłośników spędzania urlopu na łonie natury. Mamy rewelacyjną kuchnię regionalną, a do tego piękny folklor, przepiękne stroje, tańce, śpiewy. Jesteśmy regionem bardzo gościnnym i przyjmujemy wszystkich z otwartym sercem – wychwala walory Małopolski wicemarszałek województwa małopolskiego Iwona Gibas dodając, że oferta turystyczna regionu oraz samego Krakowa zainteresuje zarówno turystów ze Stanów Zjednoczonych, jak i mieszkających w USA Polaków, którzy będą chcieli spędzić w kraju urlop. Wicemarszałek podkreślała również, że tocząca się w Ukrainie wojna, która budzi zaniepokojenie zwłaszcza zagranicznych turystów, niejednokrotnie zniechęcając ich do przyjazdu, nie ma wpływu na bezpieczeństwo w regionie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele województwa małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, PLL LOT i lotniska Kraków-Balice oraz konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki (czwarty od prawej)

Otwarci na świat

Prowadzimy kampanię „Małopolska – cel podróży”, której przewodnim hasłem jest „Wide Open” – czyli pokazujemy, że jesteśmy szeroko otwarci na świat – poinformował z kolei prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń, wyliczając następnie liczne atrakcje turystyczne regionu oraz podkreślając jego różnorodność. – Mamy świetne obiekty sportowe, tężnie solankowe, nowe parki, centra rozrywki, jak Energylandia. Jesteśmy regionem, który ma największą ilość parków narodowych w Polsce i wiele atrakcji wpisywanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – mówił, zachęcając do odwiedzenia Krakowa i okolic i przekonania się osobiście, że ten region Polski ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Również prezes Kraków Airport Radosław Włoszek wyraził zadowolenie ze wznowienia lotów z jego miasta do Newark. Zapowiedział, że już we wrześniu krakowskie lotnisko będzie gospodarzem światowej organizacji Międzynarodowego Zrzeszenia Portów Lotniczych. Nie ukrywał też nadziei na to, że połączenie Kraków-Newark, na razie przywrócone na sezon letni, będzie się cieszyło taką popularnością, że zostanie wprowadzone na stałe.

Do Krakowa – bezpośrednio!

Na spotkaniu w konsulacie obecny był także ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski, który zauważył, że Kraków i Nowy Jork wiele łączy. – To miejsca o wielkich możliwościach, bardzo dynamicznych ludzi, zaradnych i szukających nowych szans na rozwój – stwierdził, wyrażając nadzieję, że dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu więcej mieszkańców Nowego Jorku i okolic odkryje Kraków, Polacy będą mogli łatwiej podróżować do ojczystego kraju, a biznesmani po obu stronach Atlantyku będą mieli możliwość lepszego, bezpośredniego poznania partnerów.

Podobne przekonanie wyraził także konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, nazywając Kraków „polską perełką” i stwierdzając, że połączenie z Newark zapewni najdogodniejsze warunki podróży rodzinnych, turystycznych czy biznesowych. – Jeśli ludzie będą z połączenia chętnie korzystać i odwiedzać Kraków, to będziemy z panem ambasadorem Szczerskim wywierali stosowne dyplomatyczne naciski, żeby połączenie się rozwijało i zostało poza sezonem – zapowiedział, dodając, że teraz wszystko w rękach Polonii.

Więcej informacji o walorach Małopolski, atrakcjach turystycznych oraz bazie noclegowej można znaleźć na oficjalnym portalu turystycznym prowadzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego visitmalopolska.pl.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -