sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaGorący TematProkurator generalny Słowacji o postrzeleniu premiera Fico: to atak na państwo i...

Prokurator generalny Słowacji o postrzeleniu premiera Fico: to atak na państwo i człowieczeństwo

Postrzelenie premiera Roberta Fico to nie jest jedynie przejaw nienawiści wobec ludzkiego życia, ale jest to atak na państwo – powiedział przebywający w środę w Polsce prokurator generalny Słowacji Marosz Żilinka.

Prokurator generalny Słowacji Maros Zilinka (2P) podczas konferencji prasowej po spotkaniu szefów prokuratur państw Grupy Wyszehradzkiej w Muzeum Historii Łodzi, 15 maja. Podczas wydarzenia podpisano Deklarację Łódzką, dotyczącą pogłębienia współpracy prokuratur państw Grupy w celu zwiększenia efektywności w zwalczaniu przestępczości transgranicznej, a także wspólnych prac związanych z informatyzacją prokuratury. Fot. PAP/Marian Zubrzycki

„Niestety na tym bardzo ważnym spotkaniu dostałem tę straszną wiadomość, że premier Republiki Słowackiej Robert Fico został dziś postrzelony” – powiedział Żilinka, który wziął udział w Łodzi w spotkaniu prokuratorów generalnych państw Grupy Wyszehradzkiej.

„Uważam to za całkowicie nie do zaakceptowania, jest to wynik atmosfery, w której Słowacja, jak i cała Europa, się znajdują. Nie jest to jedynie przejaw nienawiści wobec ludzkiego życia, ale również uważam, że jest to atak na państwo” – oświadczył.

Prokurator generalny Słowacji zapewnił, że służby i prokuratorzy podejmą wszelkie działania w kwestii przeprowadzenia śledztwa i doprowadzenia do „osądzenia sprawcy tej strasznej zbrodni”. „Oczywiście życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia naszemu premierowi” – powiedział Żilinka.

Podziękował prokuratorowi generalnemu Adamowi Bodnarowi za umożliwienie wygłoszenia przez niego oświadczenia.

awm/mok/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -