niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyPoradyProgram Oszczędnościowy Medicare

Program Oszczędnościowy Medicare

Wielu beneficjentów Medicare w poprzednim roku nie zakwalifikowało się do programu pomocowego, ponieważ ich dochody były nieznacznie wyższe niż ustalone limity w 2021 roku, warto więc sprawdzić, czy w tym roku jest szansa zakwalifikować się i zaoszczędzić na składkach Medicare i uzyskać dopłaty do leków lub rachunków medycznych!

Dostępne są różne poziomy dodatkowej pomocy, w zależności od dochodów. Osoby o niższych dochodach otrzymują więcej pomocy w zakresie kosztów Medicare.

Jeśli dochód jest zarobiony, tylko połowa dochodu brutto jest brana pod uwagę!

Np. jeśli oboje małżonkowie są zarejestrowani w Medicare (wystarczy tylko Część A) oraz pracują i ich dochód brutto nie przekroczy $6,440/ miesiąc lub $77,280/ rok, otrzymają całkowitą pomoc do Medicare – poziom QMB.

QMB – całkowita pomoc finansowa kwalifikuje do Medicare za $0; wszystkie koszty ubezpieczenia przejmuje program, który pomaga opłacić składki Medicare Część A (ubezpieczenie szpitalne) i Medicare Część B (ubezpieczenie medyczne).

Dodatkowo usługodawcy Medicare nie mogą wystawiać rachunków za odliczenia z tytułu Medicare, współubezpieczenie lub współpłatności, gdy otrzymują usługi w ramach ubezpieczenia Medicare.

SLMB i ALMB kwalifikuje do częściowej pomocy finansowej, która zapłaci za państwa składkę Części B Medicare oraz pomoże w opłaceniu leków na receptę.

W CT oferowana jest pomoc finansowa do Medicare, do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności – warto sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków Medicare i leków.

Przykład 1.

Państwo Nowakowie ukończyli 65 lat, nadal pracują i nie pobierają emerytury. Ich przychód brutto wynosi $77,200/ rok, a więc otrzymają całkowitą pomoc finansową do Medicare; czyli nie będą płacić miesięcznej składki za Część B (w roku 2022 wynosi $170.10/ miesiąc) i rachunków medycznych, a maksymalny koszt leków wyniesie $9.85/ lek lub mniej!

Przykład 2.

Pani Zofia jest na emeryturze i jej miesięczna amerykańska emerytura brutto, wraz z polską emeryturą i funduszem z pracy wynosi $2,300 – również pani Zofia może otrzymać całkowitą pomoc finansową do Medicare.

Przykład 3.

Pan Jerzy jest na rencie inwalidzkiej od 3 lat i otrzymuje z tego tytułu brutto $1,170/ miesiąc, żona pana Jerzego pracuje i nie ma 65 lat; jej dochód brutto z pracy wynosi $600/ tydzień, czyli ich łączny przychód miesięczny wynosi $3,750. Pan Jerzy otrzyma częściową pomoc finansową, czyli zwrot opłaty za składkę Part B – $170.10/miesiąc, jak również dopłatę do leków. Nadal jednak będzie płacił rachunki medyczne (co-pays).

Zapraszam na konsultacje, aby uzyskać więcej informacji na temat programów, które mogą być pomocne w pokryciu Twoich kosztów Medicare i sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

Nazwy tych programów i sposoby ich działania mogą się różnić w zależności od stanu.

Zadzwoń, aby sprawdzić czy się kwalifikujesz, nawet jeżeli nie jesteś pewien.

Pomogę wybrać odpowiedni plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage już od $0/miesiąc. Konsultacje i usługi związane ze zmianami ubezpieczenia są zawsze darmowe! Bezpłatnie pomagam w kontaktach z Social Security Administration oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare oraz planowaniem emerytalnym.

ZAPRASZAM!
Aleksandra Mroz
Licencjonowany specjalista ubezpieczeń medycznych
tel. 860.997.3054

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -