piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyPrinceton najlepszą uczelnią USA

Princeton najlepszą uczelnią USA

Dziennikarze Wall Street Journal/College Pulse postanowili przyjrzeć się zestawieniu najlepszych uczelni w USA. Jak prezentuje się pierwsza dziesiątka zestawienia? Nie ma tu wielu zaskoczeń. Na szczycie tradycyjnie znalazły się Princeton, Stanford, Yale, Harvard. Uczelnie te od lat walczą ze sobą na punkty w najbardziej opiniotwórczych rankingach.

Uniwersytet Princeton został uznany za najlepszą uczelnię w USA wg ekspertów Wall Street Journal. Fot. Princeton University

W zestawieniu najlepszych uczelni w USA w 2024 roku magazynu Wall Street Journal/College Pulse znalazło się w sumie kilkaset pozycji. Na podium znalazły się Uniwersytet Princeton w roli lidera, tuż za nim Massachusetts Institute of Technology i Uniwersytet Yale – obie uczelnie poróżniła zaledwie 1/10 punktu! Kolejne miejsca zajęły uniwersytety Stanford, Columbia i Harvard.

Dziennikarze Wall Street Journal/College Pulse umiejscowili Princeton na pierwszej lokacie, ale w rankingu nie zabrakło miejsca także dla dwóch innych uczelni z New Jersey. Są to New Jersey Institute of Technology, który znalazł się na 19. miejscu, i Stevens Institute of Technology na miejscu 36.

Pierwsza dziesiątka uczelni w rankingu Wall Street Journal:

  1. Princeton – NJ
  2. MIT – MA
  3. Yale – CT
  4. Stanford – CA
  5. Columbia – NY
  6. Harvard – MA
  7. University of Pennsylvania – PA
  8. Amherst College – MA
  9. Claremont McKenna College – CA
  10. Babson College – MA

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -