niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaGorący TematPrezydent Zełenski: obecne relacje między Ukrainą i Polską są bardzo głębokie

Prezydent Zełenski: obecne relacje między Ukrainą i Polską są bardzo głębokie

Nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji żebyśmy byli tak jednomyślni i zjednoczeni. O tym trzeba pamiętać i nie zaprzepaścić tego poziomu relacji między Ukrainą, a Polską – powiedział w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla TVP Info.

Prezydent RP Andrzej Duda (P) oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (L) podczas spotkania prezydentów Polski, Litwy i Ukrainy we Lwowie, 11 stycznia. Prezydenci podpisali we Lwowie Wspólną Deklarację Prezydentów Trójkąta Lubelskiego. Fot. PAP/Vitaliy Hrabar

Zełenski podkreślił, że z prezydentem Andrzejem Dudą łączą go bardzo bliskie stosunki. „Mamy relację osobistą, jest także szczególna relacja, jeżeli idzie o nasze drugie połówki, to też jest bardzo ważne” – zapewnił.

„Jest wiele kwestii, o których wiemy tylko ja i Andrzej (Duda – PAP), o których rozmawialiśmy nie korzystając ze specjalnych środków komunikacji rządowej, a przez WhatsApp w pierwszych dniach wojny i później” – wyjawił.

„Nie chcę używać jakiś górnolotnych słów, ale pod względem historycznym jest to bardzo wielka szansa dla Polski i Ukrainy, bo nigdy wcześniej (…) nie było takiej sytuacji żebyśmy byli tak jednomyślni i zjednoczeni. Jest to bardzo ważne, bo były różne sytuacje w życiu, w historii, ale teraz także społeczeństwa są razem i my z Andrzejem dajemy przykład bardzo ważnych, bardzo głębokich relacji” – oznajmił.

Zapewnił, że wojna z Rosją zakończy się zwycięstwem Ukrainy. „Wojna się zakończy, jesteśmy pewni, że zakończy się zwycięstwem, inny wynik nie wchodzi w grę” – powiedział.

„Jestem przekonany, że to zostanie w pamięci, o tym trzeba pamiętać i nie zaprzepaścić tego poziomu relacji między Ukrainą a Polską, między narodem Ukraińskim i narodem Polskim” – podkreślił prezydent Zełenski.

wnk/godl/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -