poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydent Mołdawii Maia Sandu z oficjalną wizytą w Polsce

Prezydent Mołdawii Maia Sandu z oficjalną wizytą w Polsce

Uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności terytorialnej Mołdawii w międzynarodowo uznanych granicach; to jest sprawa fundamentalna i zawsze będziemy wspierali Mołdawię w jej działaniach, które do tej integralności będą zmierzały – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP Andrzej Duda (P) i prezydent Mołdawii Maia Sandu (L) podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 21 czerwca. Fot. Marcin Obara/PAP

W poniedziałek oficjalną wizytę w Polsce składa prezydent Mołdawii Maia Sandu, która rozpoczęła ją od rozmowy „w cztery oczy” z polskim prezydentem.

Prezydent Duda powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydent Mołdawii, że zaoferował jej polską pomoc na zasadzie podzielenia się naszymi doświadczeniami, które mamy w różnego rodzaju demokratycznych przemianach. „Mamy tutaj duże doświadczenie i te zmiany, które nastąpiły w Polsce w tym zakresie, na przestrzeni ostatnich 30 lat dzisiaj przynoszą bardzo wiele pozytywnych efektów” – powiedział Duda.

Poinformował, że powiedział też prezydent Mołdawii, że Polska jako kraj, który ma sprawy mołdawskie na sercu, będzie zawsze stała wspólnie ze wspólnotą międzynarodową za Mołdawią. „W tym znaczeniu, że absolutnie uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności terytorialnej Mołdawii w międzynarodowo uznanych granicach. To jest sprawa fundamentalna i tutaj zawsze będziemy Mołdawię wspierali we wszystkich jej działaniach, które do tej integralności będą zmierzały” – zapewnił prezydent Duda.

Podziękował też prezydent Sandu za opiekę nad mniejszością polską mieszkającą w Mołdawii.

Edyta Roś, Karol Kostrzewa/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -