poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPomoc pogorzelcom z Nowej Białej

Pomoc pogorzelcom z Nowej Białej

Po wielkim pożarze wsi Nowa Biała na Spiszu, wiele osób chce pomagać pogorzelcom. Zorganizowano m.in. zbiórki pieniędzy, a w remizach OSP organizowane są zbiórki darów.

Strażacy na miejscu wczorajszego pożaru we wsi Nowa Biała (pow. nowotarski), 20 czerwca. Zapaleniu uległo 21 budynków mieszkalnych w zwartej zabudowie oraz gospodarczych. W akcję gaśniczą zaangażowanych było 99 jednostek straży pożarnej z pięciu powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego. Fot. Grzegorz Momot/PAP

Na portalach internetowych pojawiło się też wiele zbiórek pieniężnych. Wiele osób telefonuje do Urzędu Gminy Nowy Targ z pytaniami o weryfikację ich wiarygodności. Wójt zapewnia, że na stronie Urzędu jeszcze w poniedziałek pojawi się oficjalne konto bankowe przeznaczone na zbiórkę dla Nowej Białej.

Wiele remiz OSP z południa Małopolski włączyło się do akcji pomocy pogorzelcom. W oznaczonych chętni mogą zostawiać dary dla poszkodowanych, które druhowie dostarczą do Nowej Białej. Potrzebne są teraz materiały budowlane, sprzęt budowlany, środki higieniczne, sprzęt do sprzątania, a także gumiaki, widły, siekiery czy łopaty.

Szymon Bafia/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -