sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyPrezydent Biden odwiedził New Jersey

Prezydent Biden odwiedził New Jersey

Prezydent Joe Biden w poniedziałek, 25 października, odwiedził New Jersey. Głównym celem wizyty była promocja ważnej dla administracji prezydenta ustawy Build Back Better, która ma umożliwić zainwestowanie miliardów dolarów w infrastrukturę transportową oraz zagwarantować powszechny dostęp do opieki nad dziećmi.

Prezydent Biden promował w New Jersey ustawę Build Back Better, która ma umożliwić m.in. zainwestowanie miliardów dolarów w infrastrukturę transportową. Fot. Archiwum WEM

Prezydent był w Kearny, gdzie właśnie rozpoczęła się budowa mostu kolejowego mającego na celu złagodzenie zatorów drogowych. Portal Bridge nad rzeką Hackensack został zbudowany 110 lat temu i jak twierdzi wielu mieszkańców, już od lat nie wystarcza, aby zaspokoić potrzeby komunikacyjne. W ramach projektu Gateway Project ma zostać wybudowany nowy most, który, gdy powstanie, rozładuje trochę korki.

Prezydent Biden podczas wizyty szerzej przedstawił założenia ustawy, która ma umożliwić modernizację infrastrukturalnej całej Ameryki. – Zamierzamy dokonać największej inwestycji w transport publiczny w historii Ameryki, zastępując nowymi pojazdy i urządzenia, które już się wysłużyły – mówił Biden. Wspomniał też o powszechnie dostępnych przedszkolach: „Sprawimy, że opieka przedszkolna będzie dostępna dla każdego dziecka w Ameryce” – powiedział prezydent.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -