sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaGorący TematPremier: wiceprezydent Harris zapewniła mnie o gotowości do realizacji zobowiązań NATO

Premier: wiceprezydent Harris zapewniła mnie o gotowości do realizacji zobowiązań NATO

Wiceprezydent USA Kamala Harris zapewniła mnie o gotowości do realizacji zobowiązań wynikających z traktatu północnoatlantyckiego oraz o wysłaniu do Polski dodatkowych sił wojskowych USA w odpowiedzi na zaogniającą się sytuację – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Wiceprezydent USA Kamala Harris. Fot. PAP/EPA/MIKE THEILER / POOL

We wtorek wieczorem premier Morawiecki odbył telefoniczną rozmowę z wiceprezydent USA w związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę. W środę rano premier poinformował na Facebooku, że podczas rozmowy omówione zostały „kwestie dotyczące wsparcia i pomocy dla Ukrainy oraz wzmocnienia wschodniej flanki NATO i bezpieczeństwa członków sojuszu”.

„Barbarzyński atak Rosji podważył podstawy znanego nam dotychczas porządku międzynarodowego. Celowa eskalacja konfliktu przez Władimira Putina prowadzi także do pogłębiającego się kryzysu humanitarnego” – podkreślił Morawiecki.

Jak poinformował, przekazał stronie amerykańskiej podziękowania za „wspólnie podejmowane działania sankcyjne wobec Rosji – w szczególności w zakresie blokady systemów finansowych, ograniczeń w eksporcie technologii i mrożenia majątków oligarchów”.

„W obrębie NATO musimy teraz zachować jedność. Wiceprezydent Kamala Harris zapewniła mnie o gotowości do realizacji zobowiązań wynikających z traktatu północnoatlantyckiego oraz o wysłaniu do Polski dodatkowych sił wojskowych USA w odpowiedzi na zaogniającą się sytuację” – poinformował również premier.

Mikołaj Małecki/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -