poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPremier Morawiecki: nie planujemy rekonstrukcji rządu

Premier Morawiecki: nie planujemy rekonstrukcji rządu

Nie planujemy żadnej rekonstrukcji rządu – powiedział w sobotę w Radiu RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem spać spokojnie mogą np. ministrowie Michał Kurtyka i Michał Dworczyk.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau (L), premier Mateusz Morawiecki (P) oraz wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (P–tył) na sali obrad Sejmu w Warszawie, 11 sierpnia, Sejm podczas jednodniowego posiedzenia zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Fot. Wojciech Olkuśnik/PAP

W Radiu RMF FM premier Mateusz Morawiecki został zapytany o planowaną rekonstrukcję rządu.

„Nie planujemy żadnej rekonstrukcji rządu, choć od czasu do czasu zmiany się zdarzają, bo taka jest dynamika życia politycznego” – powiedział premier. „Nie ma żadnych planów dymisji” – dodał.

Dopytywany, czy minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka pozostanie, szef rządu przyznał, że „Michał Kurtyka sam od dłuższego czasu rozważa swoją przyszłość i to jest prawda, bo dzieli się tymi informacjami z różnymi osobami”. „Bardzo go proszę o to, aby zajmował się cały czas klimatem, tym, czym się zajmuje” – mówił Morawiecki.

Został też zapytany o szefa KPRM Michała Dworczyka.

„Żadnych planów negatywnych. Jestem wdzięczny panu ministrowi Michałowi Dworczykowi za tak skuteczne działania, to jest człowiek pełen energii i zapału do działania, nie boi się podejmowania (decyzji). Zresztą jest tak, że jak ktoś się nie boi i działa odważnie, od czasu do czasu jakieś potknięcie następuje. Cieszę się, że mamy takich ludzi, taki rząd, który bierze byka za rogi” – podkreślał premier.

Piotr Śmiłowicz/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -