czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutPrawie 50 milionów dla małych firm

Prawie 50 milionów dla małych firm

Zgodnie z ogłoszeniem gubernatora Connecticut Neda Lamonta z końca października, jego administracja przeznaczy w ciągu najbliższych 5 lat kwotę 46.6 miliona dolarów na poszerzenie programów pomocowych dla małych firm z terenu stanu. Fundusze zostaną rozdysponowane poprzez dotacje dla lokalnych organizacji non-profit zajmujących się rozwojem gospodarczym. Zapewnią one szeroki wachlarz pomocy w ramach wsparcia tworzenia, rozwoju i poprawy innowacyjność małych przedsiębiorstw.

Prawie 50 milionów dolarów wsparcia trafi do małych przedsiębiorców w stanie Connecticut przez następne 5 lat. Fot. Archiwum WEM

Jednym z głównych celów inicjatywy – zarządzanej przez Departament Rozwoju Gospodarczego i Społeczności Connecticut (DECD) – jest wspieranie wymagających tego przedsiębiorstw. Co najmniej 50% pomocy finansowej trafi do podmiotów mniejszości, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, kombatantów, a także tych z gmin znajdujących się w trudnej sytuacji. Program będzie także oferował wsparcie dla start-up’ów w Connecticut.

Inwestycja jest częścią szerszej strategii administracji Lamonta i stanowi uzupełnienie funduszu Connecticut Small Business Boost Fund, który został uruchomiony latem 2022 roku. Do tej pory w ramach funduszu udzielono 66 pożyczek na łączną kwotę 10,8 mln dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -