czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaPracownicy szkół z bronią w pracy?

Pracownicy szkół z bronią w pracy?

Okręg szkolny w południowej części Florydy rozważa zezwolenie wybranym pracownikom szkoły na noszenie broni na terenie kampusu. Miałoby to odbywać się w ramach programu nazwanego na cześć jednej z ofiar strzelaniny w szkole w Parkland.

Odbudowana po strzelaninie szkoła Marjory Stoneman Douglas High School, gdzie zginęło 17 osób w 2018 roku. Fot. Facebook.com

Jak donosi WPTV-TV, okręg szkolny hrabstwa Palm Beach rozważa umożliwienie niektórym osobom zakwalifikowanie się do stanowego programu Coach Aaron Feis Guardian. Na razie sprawdzane są możliwości prawne. Program nosi imię Feisa – jednej z 17 osób zabitych w masowej strzelaninie, do której doszło 14 lutego 2018 roku w Marjory Stoneman Douglas High School.

Warto przypomnieć, że ustawodawcy stanu Floryda w 2019 roku rozszerzyli program Guardian o licencjonowanych ochroniarzy klasy D i G, a także niektórych pracowników okręgów szkolnych lub szkół społecznych, którzy zgłosili się na ochotnika do udziału w projekcie. Został on wdrożony w Miami-Dade, Broward i Palm Beach. Nauczyciele nie mają być zmuszani do noszenia broni.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -