wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyGubernator chce większej liczby koncesji na alkohol

Gubernator chce większej liczby koncesji na alkohol

Gubernator New Jersey Philip D. Murphy przedstawił we wtorek 10 stycznia nowe propozycje zmian w prawie. Zrobił to podczas swojego pierwszego w nowym roku orędzia. W prawie godzinnym przemówieniu gubernator omówił kilka z planowanych inicjatyw. Jak wynika z jego zapowiedzi, chce on wycofać ściśle kontrolowane licencje na alkohol. Zaproponował ich stopniowe wycofywanie w ciągu najbliższych kilku lat.

Wydanie dodatkowych licencji na sprzedaż i serwowanie alkoholu wg gubernatora stworzyłoby w stanie New Jersey 10 tysięcy dodatkowych miejsc pracy. Fot. Pexels.com

Jak obecnie wygląda w New Jersey przyznawanie stanowych koncesji na alkohol? Zgodnie z przepisami każda gmina może przyznać zezwolenie na jedną koncesję na każde 3,000 mieszkańców. W efekcie możliwość sprzedaży alkoholu w restauracji lub barze jest upragnionym – i drogim – prawem. A to oznacza, że można sprzedać z dużym zyskiem. Jak ocenił gubernator Murphy, zwiększenie liczby koncesji stworzyłoby 10,000 dodatkowych miejsc pracy i wygenerowałoby miliard dolarów nowych dochodów z podatków. Co więcej, jeśli nowe przepisy weszłyby w życie, obecni posiadacze licencji byliby uprawnieni do ulgi podatkowej, która zrekompensowałaby ich straty finansowe.

Gubernator w trakcie swojego przemówienia zapowiedział również, że stan zacznie oferować bezpłatny i anonimowy dostęp do Naloksonu – leku odwracającego skutki przedawkowania opioidów. Dodatkowo chce zapewnić społecznościom mieszkającym na wybrzeżu fundusze na odbudowę promenad oceanicznych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -