sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPozytywna decyzja w sprawie szczepień personelu medycznego czwartą dawką

Pozytywna decyzja w sprawie szczepień personelu medycznego czwartą dawką

Mamy pozytywną decyzję, żeby personel medyczny, który ma kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 mógł już teraz zaszczepić się czwartą dawką szczepionki – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Wiceszef resortu zdrowia pytany w RMF FM o czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 odpowiedział, że podanie zmodyfikowanej, czwartej dawki szczepionki planowane było na początek września, ale może się to opóźnić.

Ponad milion osób zapisało się na czwartą dawkę, ponad 750 tys. się już zaszczepiło – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Odnosząc się do statystyk, Kraska stwierdził, że „osoby z grupy ryzyka podeszły do tego bardzo odpowiedzialnie”.

„Ponadto mamy pozytywną opinię rady ds. szczepień, żeby pracownicy służby zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 (a prawie każdy pracownik może mieć taki kontakt) mogli już teraz zaszczepić się czwartą dawką szczepionki” – poinformował.

Kraska pytany był również, czy zostaną wprowadzone obostrzenia. Przekazał, że jeżeli będzie dużo zakażeń i hospitalizacji to mogą zostać wprowadzone obostrzenia, np. noszenie maseczek w komunikacji publicznej i wszystkich miejscach, w których nie można zachować dystansu.

„Nie przewidujemy nauki zdalnej, ale monitorujemy sytuację, jak inne kraje europejskie się przygotowują” – podsumował.

Katarzyna Herbut/PAP 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -