poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkPowraca doroczny „Bieg o Uśmiech Dziecka”

Powraca doroczny „Bieg o Uśmiech Dziecka”

Children’s Smile Foundation zaprasza na szóstą edycję charytatywnego „Biegu o Uśmiech Dziecka”. Podobnie jak w poprzednich latach zawody są organizowane wspólnie z Polska Running Team. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Konsulat Generalny RP Nowym Jorku.

Ostatnia edycja „Biegu o Uśmiech Dziecka” odbyła się w 2019 roku, potem w organizacji charytatywnych zawodów przeszkodziła pandemia. Fot. Children’s Smile Foundation

Tegoroczny „Bieg o Uśmiech Dziecka” odbędzie się w sobotę, 10 września, w Highland Park na pograniczu Queensu i Brooklynu. Trasa biegu będzie rozciągała się wśród malowniczych parkowych terenów oraz wokół stawu Ridgewood Reservoir. Dystans będzie wynosił 5 km (5K). Początek sportowej imprezy o godz. 10:00 rano. Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową www.childrenssmilefoundation.org. Opłata wpisowa od uczestników wynosi 40 dolarów. W tę cenę wliczona jest okolicznościowa koszulka 6. edycji „Biegu o Uśmiech Dziecka”, a także kawa, herbata i ciasto. Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat udział w biegu jest bezpłatny, a trasa, jaką będą miały do pokonania, będzie wynosiła 1000 m (1K). Dochód z charytatywnej imprezy będzie przeznaczony na pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los.

„Jestem bardzo rad, że inicjatywa biegu charytatywnego powraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej takie działania są potrzebne dla naszych społeczności, które ogromnie ucierpiały przez te trudne lata. Wspólna sprawa, jaką jest pomoc potrzebującym dzieciom, to wspaniały sposób na łączenie ludzi, dodawanie im otuchy i dawanie poczucia sprawczości” – napisał w liście przesłanym do Children’s Smile Foundation konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

Radości z możliwości przeprowadzenia kolejnej edycji „Biegu o Uśmiech Dziecka” nie kryje też Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. – Cieszę się bardzo, że w końcu będziemy mogli przeprowadzić kolejną charytatywną imprezę naszej fundacji. Jej ostatnia edycja, ze względu na obostrzenia pandemiczne, miała miejsce w 2019 roku, więc myślę, że wszyscy są spragnieni biegania, w dodatku w szczytnym celu, oraz niepowtarzalnej atmosfery, jaka zawsze panuje na tego typu zawodach. Moja radość jest tym większa, że właściwie do samego końca nie byliśmy pewni, czy również w tym roku uda nam się zorganizować ten bieg. Na odpowiedź z nowojorskiego Wydziału Parków czekaliśmy aż pięć miesięcy – podkreśla Wojciech Maślanka, dodając, że najważniejsze, że decyzja okazała się pozytywna i już niebawem wszyscy biegacze i sympatycy Children’s Smile Foundation będą mogli spotkać się w Highland Park przy Ridgewood Reservoir.

Zorganizowanie 6. edycji „Biegu o Uśmiech Dziecka” możliwe jest dzięki wsparciu sponsorów i donatorów. Głównym sponsorem jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Poza tym charytatywną imprezę wsparli również: ETS Contracting, Inc., Perecman Firm PLLC, Belvedere Bridge, Pulaski Association of Business and Professional Men, All State-Robert Dworniczak, AMN Corporation, Arthur’s Funeral Home, Block O’Toole & Murphy LLP – Paweł Wierzbicki, Cobalt Mechanical, Inc., Forteca Estate, Green & Szymanski, Grzegorz Wolski PT PC, JEPOL, Victoria Consulting i Vision Financial Planning. Natomiast patronat medialny sprawują: „Biały Orzeł”, „Kurier Plus”, „Nowy Dziennik”, „Super Express” oraz portale – Bazarynka i poland.us (Dziennik Polonijny).  

Więcej informacji na stronie www.childrenssmilefoundation.org oraz na facebookowym profilu fundacji.

PR Children’s Smile Foundation
opr. WEM


„Bieg o Uśmiech Dziecka” – 5K (5 km)
Termin
: sobota, 10 września, godz. 10:00 rano
Miejsce: Highland Park-Ridgewood Reservoir (Jackie Robinson Pkwy, Brooklyn, NY 11207)
Rezerwacja uczestników: www.childrenssmilefoundation.org
Donacja $40 (w tym koszulka, kawa, ciasto)
Dzieci (5-12 lat) – bezpłatne uczestnictwo w biegu 1K (1 km)

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -