poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsDuchowa odnowa w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

Duchowa odnowa w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W dniach od 25 września do 2 października w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbędą się misje parafialne. Codziennie, przez cały tydzień, odprawiane będą nabożeństwa z rozważaniami i naukami misyjnymi. Ich program jest wyjątkowo bogaty, a wśród prelegentów znajdą się goście z Polski.

W dniach od 25 września do 2 października w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbędą się misje parafialne. Fot. Archiwum parafii

Wśród osób, które podzielą się z uczestnikami misji swoimi przemyśleniami i wskazówkami na temat tego, jak pogłębić swoją wiarę, jak wcielać w życie wynikające z niej wartości oraz jak wiara może pomóc w codziennych zmaganiach, będzie ks. Rafał Jarosiewicz – misjonarz miłosierdzia, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ks. Jarosiewicz to autor muzyki, książek oraz audiobooków z tematyki ewangelizacji i duchowości. Pomysłodawca wielu nowych form ewangelizacji takich jak Mobilny Konfesjonał czy Ewangelia na Dachach.

Oprócz niego w misyjnej ekipie znajdą się: Magdalena Plucner – założycielka Akademii Rozwoju Talentów działającej w wielu krajach, teolog, kompozytorka muzyki religijnej, autorka kilkunastu książek i wielu artykułów z tematyki życia duchowego i formacji; Magdalena Halak – teolog, przez wiele lat pracująca w szkole i wychowująca młodzież, która obecnie prowadzi doradztwo w ramach formacji w Akademii Rozwoju Talentów i koordynuje kursy w Szkole Nowej Ewangelizacji; Jakub Bartkowiak – z wykształcenia muzyk i teolog, kompozytor i autor wielu pieśni i piosenek, prowadzi szkolenia i warsztaty dla chórów i zespołów; Magdalena Grajewska – księgowa i teolog zaangażowana od lat w duszpasterstwa specjalistyczne, liderka wspólnoty św. Pawła w Koszalinie, przez lata związana z Ruchem Światło – Życie, formacją dzieci i młodzieży oraz Joanna i Jakub Kopczyńscy – małżeństwo z 18-letnim stażem posługujące wspólnie we wspólnocie misyjnej i rekolekcyjnej.

Szczegółowy program misji oraz więcej informacji o osobach je prowadzących można znaleźć na stronie parafii: www.olcworcester.com

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -