wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPorozumienie w Zjednoczonej Prawicy

Porozumienie w Zjednoczonej Prawicy

25 kwietnia br. odbyło się spotkanie liderów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia. Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin ustalili zawarcie nowego porozumienia programowego na najbliższa lata.

Wicepremier Jarosław Kaczyński zdecydował się na kontynuację współpracy z koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia. Fot. Facebook PiS

Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań Zjednoczonej Prawicy od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015 roku i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-2023 – podał Krzysztof Sobolewski – przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. – Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach – dodał. Informację potwierdził Jan Strzeżek z Porozumienia.

Jak mówiła w portalu gazeta.pl Magdalena Sroka – rzeczniczka Porozumienia – podczas pierwszego spotkania liderzy rozmawiali główne o „kwestiach programowych, o tym, w jakim kierunku iść”. – Głównym tematem były właśnie kwestie programowe, natomiast co do drugiego spotkania – liderzy zapowiedzieli, że takie spotkanie odbędzie się. Odbędzie się również spotkanie na poziomie eksperckim. (…) Liderzy rozmawiali też o Nowym Ładzie, o tym, co ma się w nim znaleźć – dodała.

Nowy Ład, czyli program PiS, ma zostać zaprezentowany 14 maja. Z doniesień medialnych wynika, że jego częścią będzie podwyżka podatków dla najbogatszych, zasiłek opiekuńczy dla babć i dziadków, ale też podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

Zaskoczeń można spodziewać się w programach podatkowych i społecznych. Założeniem jest, że rodzina to centrum życia. To będą bardzo ciekawe i zaskakujące propozycje – ujawnił poseł Krzysztof Sobolewski.

opr. ar

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -