poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPorozumienie programowe PiS i Kukiz'15

Porozumienie programowe PiS i Kukiz’15

Zostało zawarte porozumienie programowe między PiS a Kukiz’15. Zakłada ono, że poprzemy szereg ustaw ważnych dla Kukiz’15, a nasi koledzy będą wspierać wszystko co potrzebne, by obecny układ polityczny, który jest w Sejmie trwał – poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, 31 marca 2016 r., podczas konferencji prasowej po spotkaniu liderów ośmiu partii. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ugrupowań zaproszonych przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego: PiS, PO, Kukiz’15, Nowoczesnej, PSL oraz ugrupowań pozaparlamentarnych: KORWiN, SLD i Partii Razem. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Dialog i kompromis polityczny w Polsce”. Fot. Bartłomiej Zborowski/PAP

„To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju – ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją” – mówił szef PiS na wspólnym briefingu z Pawłem Kukizem.

„A nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał” – dodał prezes PiS.

Mateusz Roszak, Grzegorz Bruszewski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -