wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPonad 1500 akcji Straży Pożarnej

Ponad 1500 akcji Straży Pożarnej

W niedzielę strażacy wyjeżdżali do akcji 1539 razy, w tym 354 razy do pożarów – przekazała Państwowa Straż Pożarna.

Usuwanie skutków burzy w miejscowości Głogoczów (pow. myślenicki), 18 lipca. Fot. Łukasz Gągulski/PAP

Poza tym 1045 zdarzeń dotyczyło miejscowych zagrożeń, a 140 były to alarmy fałszywe. W pożarach śmierć poniosła jedna osoba, a 9 zostało rannych. Podczas miejscowych zagrożeń zginęło 14 osób, a 178 zostało rannych.

W województwie mazowieckim podczas weekendu strażacy odnotowali 568 interwencji. 111 razy wyjeżdżali do pożarów i 403 do miejscowych zagrożeń. 54 alarmy okazały się fałszywe. „Strażacy odnotowali 18 pożarów lasów (w tym 11 na terenie powiatu wołomińskiego), 42 pożarów traw i nieużytków, 56 wypadków drogowych oraz 110 razy usuwali gniazda pszczół i szerszeni” – poinformował oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Podczas weekendu mazowieccy strażacy sześć razy interweniowali na akwenach. „Na terenie powiatu lipskiego dwukrotnie zespół złożony ze strażaka i policjanta patrolował rzekę Wisłę w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021”„ – zaznaczył strażak.

W niedzielę 25 lipca w powiecie kozienickim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na Wiśle, na progu spiętrzającym wodę przy elektrowni, wywrócił się kajak. Płynące nim dwie osoby wypadły wraz z całym ekwipunkiem. Udało im się dopłynąć do brzegu, trzymając się kajaka. Jak wskazał Kierzkowski „działania strażaków polegały na zwodowaniu łodzi, odnalezieniu poszkodowanych oraz na podjęciu z nurtu unoszącego się ekwipunku który odpłynął około trzech kilometrów od miejsca zdarzenia”.

Sochaczewscy strażacy w sobotę oraz niedzielę pomagali Policji w poszukiwaniach zaginionego od 22 lipca kajakarza na rzece Bzura. „Niestety, ciało zaginionego mężczyzny odnaleziono nieopodal wsi Brochów” – przekazał Kierzkowski.

Marta Stańczyk/PAP 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -