wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaDzieci pierwszego września wrócą do szkół?

Dzieci pierwszego września wrócą do szkół?

Dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceszef MZ kolejny raz zachęcił do szczepienia dzieci i przypomniał, że w szkołach będzie przeprowadzana akcja szczepień.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Otwocku, 18 stycznia, po powrocie uczniów klas I–III po zimowych feriach do swojej placówki edukacyjnej. Fot. Leszek Szymański/PAP

Kraska w Programie I Polskiego Radia powiedział, że resorty zdrowia i edukacji są w bliskim kontakcie w związku z rozpoczynającym się za miesiąc nowym rokiem szkolnym i planowanym powrotem dzieci do nauczania stacjonarnego.

„Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to bez przeszkód, aczkolwiek też mamy przygotowane kolejne warianty na wpadek, jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się zmieniała. Ale myślę, że tutaj powinniśmy być w miarę spokojni: dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół” – powiedział.

„Wiemy także, że w szkołach zostanie rozpoczęta akcja szczepień dzieci, więc myślę, że ta wyszczepialność wśród najmłodszych także powinna wzrosnąć” – dodał. Jednocześnie podkreślił, że „wakacje to jest dobry czas, abyśmy swoje pociechy zaszczepili”.

Olga Zakolska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -