wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPonad 10 tys. łóżek wraca do niecovidowego systemu opieki zdrowotnej

Ponad 10 tys. łóżek wraca do niecovidowego systemu opieki zdrowotnej

Zdecydowaliśmy o przywróceniu do normalnego, niecovidowego systemu opieki zdrowotnej, ponad 10 tys. łóżek. Jest to kwestia najbliższych dwóch tygodni – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczecin, 13.03.2020. Szpital Wojewódzki w Szczecinie przy ul. Arkońskiej, który jest stopniowo przekształcany w szpital zakaźny monoprofilowy, 13 bm. Dzięki temu, do 16 bm. zostaną przygotowane dodatkowe łóżka w osobnych blokach, dedykowane jedynie pacjentom, którzy mogą w kolejnych dniach trafić do szpitala z koronawirusem. Łącznie, do ich hospitalizacji przygotowanych zostanie 250 łóżek. W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, liczba łóżek może zostać zwiększona, a kolejne oddziały – przenoszone. (mb/mr) PAP/Marcin Bielecki

Szef MZ na konferencji prasowej zwrócił uwagę, że w szczycie III fali na walkę z COVID-19 przeznaczonych było ponad 46 tys. łóżek szpitalnych.

„Ponieważ III fala słabnie, apogeum mamy za sobą, dlatego zdecydowaliśmy – razem z wojewodami i ministerstwem spraw wewnętrznych i administracji – o przywróceniu do systemu normalnego opieki zdrowotnej, nie tego covidowego, ponad 10 tys. łóżek. I to jest kwestia najbliższych dwóch tygodni, gdzie te 10 tys. łóżek wróci z walki z pandemią koronawirusa do zwykłego systemu opieki zdrowotnej” – powiedział Niedzielski. (PAP)

Olga Zakolska

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -