sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutPomoc wolontariuszy VITA

Pomoc wolontariuszy VITA

Trwa sezon podatkowy, dlatego ponownie uruchomiony zostaje program pomocy w zakresie rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych – Volunteer Income Tax Assistance (VITA). W tym roku program będzie działał w jeszcze bardziej dostępnej – wirtualnej formule, dostosowanej do potrzeb i lepszej niż kiedykolwiek. The Village for Families and Children and the Human Resources Agency of New Britain po raz kolejny nawiązały współpracę z The United Way of Central and Northeastern Connecticut, aby pomóc mieszkańcom w składaniu rozliczeń podatkowych bez opłat. Do bezpłatnego przygotowania zeznania podatkowego kwalifikują się gospodarstwa domowe o rocznym dochodzie do 57,000 dolarów.

Wolontariusze VITA to certyfikowani przez IRS specjaliści, którzy bezpłatnie pomogą rozliczyć podatek dochodowy i odzyskać nadpłatę podatku lub należne ulgi podatkowe. Fot. Archiwum WEM

Aby zarejestrować się w VITA w obszarze Greater Hartford i zaplanować darmowe wirtualne przygotowanie rozliczenia podatkowego z profesjonalnym wolontariuszem, trzeba zarejestrować się na stronie www.211ct.org/taxhelp.

Aby umówić się na spotkanie w New Britain należy wejść na stronę www.hranbct.org/VITA lub zadzwonić pod numer 860-356-2000.

Wszyscy możemy się zgodzić, że rok 2020 dla wszystkich był trudnym rokiem ze względu na zmagania z trudnościami finansowymi i zdrowotnymi. Wszyscy zasługujemy w tych nowych realiach na ulgę i pomoc. Dlatego w tym roku mottem przewodnim VITA jest „Skorzystaj z ulgi… ulgi podatkowej”. Wszyscy wolontariusze VITA są certyfikowanymi przez IRS doradcami podatkowymi i są gotowi pomóc wszystkim kwalifikującym się podatnikom ubiegać się o ulgi podatkowe, które im przysługują. Podobnie jak w ubiegłym roku, podatnikom pomagał będzie ten sam wielki zespół wolontariuszy przygotowujących deklaracje podatkowe, a wszelkie dane zostaną wprowadzone do odpowiedniego pliku wirtualnie. A ponieważ termin składania deklaracji podatkowych został przedłużony do 17 maja, jest jeszcze więcej czasu, aby zaplanować bezpłatne przygotowanie z VITA rozliczenia podatku dochodowego.

W ubiegłym roku, w naszym regionie, VITA wsparła ponad 13,000 podatników, co stanowi wzrost o 11.5 proc., pomimo że w połowie sezonu podatkowego ze względu na pandemię pomoc przeszła na formułę wirtualną. W zeszłym roku dzięki pomocy specjalistów VITA lokalni podatnicy otrzymali ponad 17.1 milionów dolarów w ramach federalnych zwrotów podatku i ulg podatkowych. Osoby, które złożyły swoje deklaracje podatkowe za pośrednictwem VITA, otrzymały średnio zwrot nadpłaty podatku w wysokości 1,410 USD na osobę i średnio ulgę podatkową w wysokości 1,111 USD. W tym roku VITA planuje zrobić jeszcze więcej, w tym uruchomić sponsorowane przez United Way warsztaty i programy dotyczące zarządzania finansami, w tym prowadzenia domowego budżetu czy oszczędzania, takie jak wirtualny coaching finansowy i dopasowany program oszczędnościowy.


Aby zarejestrować się w VITA i zaplanować bezpłatne przygotowanie zeznania podatkowego przez profesjonalnych wolontariuszy, wejdź na stronę www.211ct.org/taxhelp. Aby umówić się na spotkanie w okolicy New Britain odwiedź stronę www.hranbct.org/VITA lub zadzwoń na 860-356-2000.

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -