sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutPomoc dla „tęczowych” rodzin

Pomoc dla „tęczowych” rodzin

Plany zdrowotne stanowych pracowników Connecticut obejmą w zakresie leczenia niepłodności członków społeczności LGBTQ+. Informacje na temat tego projektu przekazał podczas konferencji prasowej 12 października kontroler Sean Scanlon.

Władze Connecticut rozszerzają ubezpieczenie zdrowotne w zakresie leczenia niepłodności na stanowych pracowników należących do społeczności LGBTQ+. Fot. Archiwum WEM

Zmiana dotyczy przepisów, zgodnie z którymi osoby muszą bezskutecznie starać się o poczęcie dziecka przez 12 miesięcy, zanim uzyskają dostęp do ubezpieczenia z tytułu niepłodności. Aby objąć swym zasięgiem wszystkich pracowników, modyfikacja rozszerza sformułowanie na członków, którzy nie są w stanie zajść w ciążę ani indywidualnie, ani w parach, ponieważ nie mają „niezbędnych gamet”.

Polityka jest bardzo jasna, że niezależnie od tego, kogo kochasz i kim jesteś, jeśli chcesz mieć dziecko, możesz je mieć dzięki leczeniu w zakresie płodności, które oferujemy pracownikom stanowym – przekazał Scanlon.

Równocześnie zapowiedział, że jego biuro będzie najprawdopodobniej w stanie sfinansować zmianę w ramach obecnego budżetu.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -